AKCE 2005-2012


Ples ZŠ Tyršova 11.2. 2005
Nový rok byl ve znamení vystoupení a propagace rokenrolu. Sdružení rodičů ZŠ Tyršova nás požádalo o vystoupení na plese jejich školy, který se konal v hotelu Turist. Oproti loňskému roku bylo uspořádání sálu jiné, takže mohl být prostor lépe využit. Vystoupení páru i dívčí formace mělo úspěch, škoda jen, že bylo přítomno poměrně málo diváků.

Ples kominíků KC Stodůlky 12.2. 2005
Ples kominíků se konal v KC Stodůlky a vystoupila zde dívčí formace se dvěma sestavami, a to Ivan a Be My Baby. Po počátečních problémech s hudebním doprovodem děvčata zatančila obě sestavy a hudba vydržela téměř až do konce. Vystoupení bylo ohodnoceno i finančně, což pro nás bylo velkým přínosem.

Ples Sokola Jinonice 19.2.2005
Ples Sokola Jinonice se konal tradičně v jinonické Sokolovně. Vystoupila zde jak divčí formace, tak i pár Lenka a Ríša. Velký počet diváků ohodnotil obě vystoupení potleskem.

Ples SZŠ Lucerna 24.2.2005
Na plese Střední zdravotnické školy doplnil vystoupení maturantů (kterým jsme pomáhali nacvičit rokenrolové předtančení) pár Lenka a Ríša. Vystoupení bylo pěknou tečkou za předtančením maturantů a přispělo k propagaci rokenrolového oddílu Sokola Jinonice.

Velká cena Sokola 27.2.2005

Velká cena Sokola byla prvním rokenrolovým závodem v novém roce. Dívčí formace se zde představila s novou sestavou Domino a obsadila 8. místo.

Ples SPŠ dopravní 31.3. 2005 Lucerna
Vystoupením na plese SPŠ dopravní skončila série vystoupení na plesech v letošním roce. Vystoupení dívčí formace se sestavou Domino doplněnou pompony bylo zdařilé a pro děvčata bylo prvním vystoupením před vyprodanou Lucernou.

Jarní pohár Sokola Jinonice 2.4.2005
Na soutěži tanečních formací Jarní pohár Sokola Jinonice se dívčí formace prezentovala dvěma vystoupeními, a to rokenrolovou sestavou Domino, se kterou obsadila 6. místo a zároveň získala cenu diváků, a s cheerleadingovou sestavou Ivan, se kterou se umístila na druhém místě.

Akademie Sokola Jinonice 28.4.2005
Na akademii Sokola Jinonice se prezentoval oddíl akrobatického rokenrolu několika vystoupeními. Svým prvním vystoupením se představily nejmladší členky oddílu – přípravka, které zatančily rokenrolovou sestavu doplněnou pompony. Dívčí formace se představila dvěma vystoupeními, a to rokenrolovou sestavou Domino a cheerleadingovou sestavou Ivan. Vystoupení oddílu doplnilo vystoupení tří párů, které pro tuto příležitost nacvičily společnou sestavu.

Jarní cena TŠ Twist Říčany 30.4. 2005
Po kratší přestávce v kalendáři závodů se konaly závody v hale Olšany v Říčanech. Tradiční šatna umístěná venku přes dvůr tentokrát nevadila, protože bylo teplo. Nepříjemné bylo pouze zjištění, že vzhledem k počtu přihlášených formací budeme vystupovat až ve večerním finálovém programu. Kromě formace zde závodily i dva naše páry. Na svých úplně prvních závodech se představili Mirek Rydygr a Alena Posluhová a skončili na 16. místě. Druhým párem v kategorii C byli Richard Burgr a Lenka Kočová, kteří po prvním kole ze závodu odstoupili pro menší zranění partnera. Dívčí formace, která zde předvedla sestavu Domino, skončila ve finále na 6. místě.

Přebor ČOS v akrobatickém rokenrolu 21.5.2005
První přebor ČOS v akrobatickém rokenrolu uspořádal Rocky Club Praha TJ Sokol Žižkov. I na těchto závodech jsme měli zastoupení jak mezi páry kategorie C, tak v kategorii Dívčí formace Junior. Pár Mirek Rydygr a Alena Posluhová se umístili na svých druhých závodech na 12. místě a Richard Burgr a Lenka Kočová na 9. místě. Velkým úspěchem, zatím největším v historii našeho oddílu, bylo vítězství dívčí formace a zisk titulu Přeborník ČOS pro rok 2005.

Mistrovství ČR v akrobatickém rokenrolu Trutnov 28.5. 2005
Mistrovství ČR pro dívčí formace se konalo v Trutnově ve sportovní hale základní školy. Dopravu jsme zvolili společně s TŠ Twist autobusem, aby se snížily dopravní náklady. V hale bylo obrovské vedro, takže všechny výkony tím byly ovlivněny. Dívčí formace zde vystoupila se sestavou Domino a umístila se na 9. místě. Pár kategorie C, Richard Burgr a Lenka Kočová, postoupili ze základního kola přímo do semifinále (bez nutnosti absolvovat opravné kolo) a nakonec skončil na 12. místě z celkového počtu 21 párů.

Mistrovství ČR v cheerleadingu Praha 12.6.2005
Posledním závodem před prázdninami bylo Mistrovství ČR v cheerleadingu. Původně se mělo konat v Pardubicích, ale pořadatelé jej na poslední chvíli přesunuli do Prahy. Pro děvčata to byla zcela nová zkušenost, neboť tyto závody se konají pouze jedenkrát za rok a my jsme se jich účastnili poprvé. Bohužel pravidla nejsou nikde písemně přesně daná, a tak se velmi těžko odhaduje, co je a co není povoleno. Dívčí formace se představila se skladbou Ivan, kterou dívky zatančily velmi dobře. Sestava však obsahovala zakázaný prvek (zvedačku), což není nikde písemně dáno a ani při oficiální zkoušce nás na to nikdo neupozornil a děvčata skončila na devátém místě. Překvapením pro nás byly nepříliš přátelské vztahy, které panovaly mezi jednotlivými týmy, na které nejsme z rokenrolu zvyklí. Při příležitosti těchto závodů jsme se zúčastnili pokusu o vytvoření rekordu ve stavění co největšího počtu pyramid najednou na jednom místě.

Letní soustředění 20.-27.8.2005 Krásná v Jizerských horách
Protože Sokolovna ve Lhotce už byla pro naše potřeby příliš malá, změnili jsme místo konání soustředění, abychom mohli lépe trénovat a aby se i páry mohly pocvičit v akrobaciích. Místem letošního soustředění byla malá vesnička Krásná v Jizerských horách, kde jsme bydleli v penzionu, který byl uvnitř po rekonstrukci, pouze mu chyběla venkovní fasáda. Ubytování bylo velmi pěkné a paní kuchařka výborně po domácku vařila, takže zbytky nezůstávaly. Počasí nám letos hodně nepřálo, často pršelo, takže trénovat venku jsme mohli jen málokdy. Protože sokolovna byla poměrně daleko (asi 1,2 km), museli jsme se do ní několikrát přepravovat autem, abychom nebyli úplně promočení. Špatné počasí nám nezabránilo uspořádat tradiční orientační běh, ve kterém někteří dosáhli překvapivě dobrých výsledků. Jedno dopoledne jsme věnovali exkurzi do místní sklárny, kde se všem velmi líbilo. K vybavení Sokolovny patřila moderní trampolína (na rozdíl od všeho ostatního, co v Sokolovně bylo), kterou jsme mohli využívat. Páry i formace nacvičily nové sestavy, takže soustředění splnilo svůj účel.

Exhibiční vystoupení ve švýcarském Luzernu 23.-26.9.2005
Stejně jako v minulých letech jsme i letos obdrželi pozvánku na exhibiční vystoupení ve švýcarském Luzernu. Vzhledem k velké nemocnosti děvčat to nejprve vypadalo, že ani nebudeme moci odjet, ale většina se dala alespoň trochu dopořádku a jeli jsme. Letošní počasí bylo nádherné, takže sobotní výlet do okolí Luzernu se vydařil. I nedělní vystoupení dopadlo celkem dobře a zbytky chorob jsme přežili, takže jsme odjížděli domů spokojeni.

Letenský pohár Praha 8.10. 2005
Letenského poháru se zúčastnila pouze dívčí formace, protože kategorie C zde nebyla vypsána. Konkurence byla velká, bylo i mnoho formací ze zahraničí, a proto se nešlo opravné kolo. Děvčata zatančila vcelku dobře a obsadila 12. místo.

Pohár starosty Sokola Říčany 12.11.2005
V Říčanech kromě dívčí formace startovaly i naše 2 páry. Lenka s Ríšou zatančili dobře a skončili na 8. místě, Ála s Mirkem pro menší zranění partnera do opravného kola nenastoupili a skončili na 10. místě. Dívčí formace tančila naposledy sestavu minulé sezóny a skončila nepříliš spravedlivě až jedenáctá.

Podzimní pohár Sokola Jinonice 26.11.2005
Podzimní pohár ještě před zahájením poznamenala neúčast moderátora Kamila, takže Lenka s Ríšou místo tancování museli moderovat. Závodů se zúčastnil tedy pouze Mirek s Álou a dívčí formace. Mirek s Álou měli menší zaváhání v opravném kole, a to se projevilo v celkovém hodnocení – skončili na 12. místě. Dívčí formace se představila s novou sestavou Hero a jen o jedno místo jí unikla účast ve finále.

Vlaštovka Praha 10.12.2005
Na závěr sezóny jsme uspořádali společně se Sokolem Říčany závod Vlaštovka. V kategorii Junioři si své první soutěžní vystoupení vyzkoušel pár Marek Maška a Veronika Kandusová. Vzhledem k tomu, že spolu trénovali jenom asi tři týdny, prezentace to byla velmi dobrá. V tomto závodě se také poprvé představila Dívčí formace děti Blue, která skončila na 3. místě a děvčata předvedla maximum toho, co jsou schopná zatančit. Zato formace Hero, která nešla v nejsilnější sestavě, předvedla nepřesvědčivý výkon a skončila poslední. Příliš vydařený závěr sezóny to tedy nebyl.

Brigády 2005
Během jara se konaly dvě brigády, na kterých se prováděly práce na údržbě Sokolovny a jejího okolí. Účast na brigádách je podmínkou, aby jednota přispívala jednotlivým členům na různé akce, v našem případě na letní soustředění a zájezd do Švýcarska. Brigády v průběhu roku provádí všechny sportovní oddíly a účast alespoň na některé z nich by měla být pro všechny členy samozřejmostí, neboť Sokolovna patří všem členům. Práce se na obou brigádách udělalo hodně, všichni se kromě práce i najedli a užili si spoustu legrace. Připomínkou pracovního úsilí jsou vlastnoručně namalované lavičky, které zdobí obtisky rukou.

Ples Sokola Jinonice 25. 2. 2006
Již tradičně náš oddíl vystoupil na plese naší TJ. Sestavu předvedly jak dívky, tak i párová formace. Vystoupení bylo povedené a oddíl se představil se svou činností na veřejnosti.

Velká cena Sokola 5.3. 2006
Prvním závodem v novém roce byla Velká cena Sokola, která se konala v Praze – Hostivaři. Závodů se účastnily jak páry v kategorii C, tak i Dívčí formace. Ríša s Lenkou skončili na 18. místě, Marek s Veronikou na 21. a Mirek s Álou na 20. místě. Dívčí formace skončila na 9. místě, v opravném kole jí předčasně vypnuli hudbu. Celkový dojem ze závodů byl rozpačitý a hodnocení poroty nám nepřišlo vždy plně odpovídající předvedeným výkonům, a to nejen v našich řadách.

Ples Obce baráčníků Odolena Voda 11.3. 2006
Na plese Obce baráčníků vystupoval taneční oddíl naší TJ již v minulém roce. Protože někteří členové Obce baráčníků viděli tančit naší párovou formaci, požádali nás o vystoupení na jejich plese. Jako každý rok zde byl omezený prostor a velké horko, ale páry zvládly vystoupení velmi dobře a měly velký úspěch.

Vystoupení na plese SPŠD Lucerna 23.3. 2006
Po loňském úspěšném vystoupení jsme byli opět požádáni o vystoupení na maturitním plese SPŠD v Lucerně. Vystoupení se účastnily jak dívčí, tak i párová formace a obě sklidily úspěch.

Vystoupení na MČR v DCC Jinonice 25.3. 2006

Po regionálních kolech hostila naše sokolovna Mistrovství ČR v DCC. Náš oddíl byl požádán o vystoupení při této příležitosti, a tak jsme se mohli představit úplně jinému okruhu diváků. Vystoupila jak dívčí, tak i párová formace a obě měly úspěch.

Módní přehlídka ke Dni učitelů 27. 3. 2006
Módní přehlídka ke Dni učitelů se konala v budově SŠSP v Drtinově ulici. Když jsme slibovali účast, netušili jsme, jak malý prostor budeme mít pro vystoupení k dispozici. Zvláště dívčí formace, která tančila na malin- Kém podiu, předvedla, že je schopná vyrovnat se s jakýmkoli prostorem. Také párová formace zvládla své vystoupení na výbornou aniž by někdo z účinkujících ukopl hlavu některého z diváků.

Jarní pohár 8.4. 2006
K největším úspěchům našeho oddílu patřil Jarní pohár, kterého se účastnila jak párová formace tak dívčí formace Hero i Blue. Párová formace skončila ve své kategorii jen velmi těsně na 2. místě, děvčata obsadila s jednou skladbou 3. místo a s další skladbou 4. místo. Nejmenší zástupkyně našeho oddílu zatančily velmi dobře a porazily silnou konkurenci. Ve finále skončily na 5. místě. Jejich úspěch jim ale trochu stoupl do hlavy a projevilo se to na dalším přístupu k tréninku.

Brigáda 22.4. 2006
Stejně jako v loňském roce jsme se sešli v hojném počtu na brigádě při úpravě sokolovny a jejího okolí. Protože nás bylo hodně a počasí bylo pěkné, povedlo se udělat pěkný kus práce. Uklidili jsme všechno staré listí, posekali trávu, natřeli část plotu, lavičky, pánové pomohli s vyklizením haraburdí na půdičce. Brigádu jsme tradičně zakončili grilováním klobás.

Sokolská akademie 10.5. 2006
Již tradičně se v tomto období konala sokolská akademie, na které se představily jednotlivé oddíly jednoty, a předvedly to, co se jejich členové v průběhu roku naučili. Za náš oddíl vystoupil pár Mirek a Ála, dívčí formace Robin a dětská formace. Je pravda, že ani jedna formace nešla v nejsilnější sestavě, ale že bychom mohli být spokojeni s předvedeným výkonem obzvlášť u dětské formace, to se říct nedá. Tak třeba příště.

Mistrovství ČR formací Jihlava 14.5. 2006
Mistrovství ČR formací se v letošním roce konalo v Jihlavě. Účastnily se obě naše dívčí formace, z toho formace Robin poprvé v seniorské kategorii. Mladší formace se představila pod názvem Kačeři v kategorii DFD. Na předvedené sestavě se projevila nesoustředěnost a velká nekritičnost k vlastnímu výkonu, takže výsledkem bylo zasloužené poslední 6. místo. Formace Hero zatančila velmi dobře, ale na seniorskou kategorii to nestačilo. Přesto mohla být děvčata se svým výkonem spokojena.

Pohár Města Náchoda 20. 5. 2006
Také do Náchoda jely obě naše dívčí formace a také dva páry – Mirek s Álou a Marek s Verčou. Kačeři se nad sebou asi trochu zamysleli, a tak jejich výkon byl o poznání lepší než v Jihlavě. Protože ale všechny formace byly složené ze starších děvčat, nemohly pomýšlet na lepší umístění, i když po prvním kole nebyly poslední. Formace Robin zatančila dobře v seniorské kategorii a jen o kousek jim uniklo 3. místo. Páry na tom se svým výkonem nebyly moc dobře. Marek s Veronikou skončili na 16. místě a Mirek s Álou na 17. Závody byly velmi dlouhé a únavné, takže jsme jeli hned po vyhlášení výsledků domů. I tak jsme dorazili poměrně pozdě.

Mistrovství Prahy formací 11.6.2006
Poslední závod před prázdninami jsme pořádali ve Sportovní hale na Lužinách.Vedení haly nám vyšlo velmi vstříc a umožnilo tyto závody uspořádat i přes změnu termínu, která byla zapříčiněna zmatky v ČSAR. Z našeho oddílu se závodů zúčastnila jak dětská, tak i seniorská formace. Formace Robin zatančila velmi dobře, jen ještě děvčata musí zlehčit krok, aby nedupala jako stádo slonů. I dětská formace šla vcelku dobře, ale konkurence byla silná a lepší. Obě formace skončily na 6. místě. Ceny vítězům přišel předat starosta Prahy 13 a závěr soutěže stihla i regionální televize.

Letní soustředění Loučná 26.8.-2.9.2006
V letošním roce jsme soustředění strávili v penzionu Heltom v Loučné nad Nisou. Počasí nám opravdu nepřálo, pršelo téměř nepřetržitě celý týden. Ani pan správce v penzionu nás příliš nenadchl. Zato tělocvična místního Sokola v Janově nad Nisou, která byla asi 500m daleko, byla velká a čistá, takže jsme mohli bez problémů trénovat. Přes nepřízeň počasí jsme uspořádali tradiční závod v orientačním běhu, v letošním roce vylepšený o to, že do terénu vyrazily dvojice závodníků s opravdovou mapou pro orientační běh a s buzolou. I když před závodem všichni hrdě prohlašovali, že zacházet s buzolou v terénu není problém, nakonec jediný bez problémů a spokojen absolvoval trať za necelou hodinu Marek Maška. Ostatní se postupně ztráceli a nacházeli, ale nakonec nikdo v lese napospas vlkům nezůstal.

Vystoupení v Líbeznicích 9.9. 2006
V sobotu 9. září bylo sluníčko, takže jsme mohli tančit na náměstí v Líbeznicích. Obec baráčníků, místní hasiči a škola slavily výročí založení a požádaly nás o půlhodinový program. Společně s tanečním oddílem jsme předvedli několik ukázek z činnosti, kterou se oba oddíly zabývají. Vystoupení mělo velký ohlas a úspěch a na konci vystoupení bylo původně skoro prázdné náměstí úplně plné.

Podzimní pohár Sokola Jinonice 7.-8.10.2006
Podzimní pohár Sokola Jinonice byl původně plánován jen na sobotu 7.10., ale z důvodu zrušení pronájmu haly jsme museli zrealizovat náhradní řešení a závody uspořádat u nás v sokolovně ve dvou dnech. Závodů se zúčastnilo v sobotu 104 závodníků v párových kategoriích a v neděli 145 závodníků v kategoriích formací. Naše dívčí formace skončila druhá, ale je třeba podotknout, že to jen díky malému počtu soutěžních formací v dané kategorii. Závodů se účastnily i naše 2 páry kategorie C. Marek Maška a Veronika Kandusová se umístili na 9. místě a Mirek Rydygr a Alena Posluhová skončili na 10.místě.

Pohár starosty Sokola Říčany a Radošovice 21.10. 2006
Tradiční závody v Říčanech byly u nás poznamenány značným výskytem chorob. Obzvláště páry na tom byly špatně, takže Marek s Veronikou po prvním kole ze soutěže odstoupili. Dívčích formací v kategorii Senior bylo opět málo, takže naše formace skončila na 3. místě. Mirek s Alenou skončili nakonec na 12. místě, Ríša s Lenkou na 13.místě a Marek s Veronikou na 11. místě.

Vlaštovka 16.12.2006
Jako závěrečný závod sezóny jsme v letošním roce pořádali soutěž Vlaštovka. Přes to, že závod byl týden po Haribo cupu v Trutnově a těsně před vánočními svátky, účast byla velká. Celkem se zúčastnilo 149 závodníků ve 4 párových kategoriích a ve 2 kategoriích formací. Tentokrát to byly závody pro nás velmi úspěšné. Marek s Veronikou se umístili v kategorii C na 2. místě, což je historicky největší úspěch našich párů na závodech. Mirek s Alenou skončili na 5. místě, což je také velmi pěkné. Radost měla i dívčí formace, která skončila třetí a porazila Říčany.

Ples Sokola Jinonice 3.2.2007
Na tradičním sokolském plese zatančila jak dívčí formace, tak i formace párová. I když vzduch nebyl nejlepší, obě vystoupení se líbila.

Velká cena Sokola 4.3.2007
Prvních letošních závodů se zúčastnily pouze 2 naše páry, a to Marek s Veronikou a Mirek s Alenou. Dívčí formace se nezúčastnila, protože soutěžily pouze seniorské formace a naše formace nebyla ve stavu schopném předvést rozumný výkon ve větším počtu. Jako každý rok se i letos projevilo poměrně značně neobjektivní hodnocení poroty (nejen u našich párů), a tak byli všichni z konečných výsledků rozladěni.

Jarní Pohár Sokola Jinonice 31.3.2007
Tradiční jarní soutěž tanečních formací, kterou pořádá naše TJ, měla v letošním roce rekordní účast. Přihlásilo se více než 60 tanečních formací, naštěstí všechny nepřijely, takže se vše dalo zvládnout. I letos se projevila vzrůstající kvalita všech účastníků, takže jistého jsme neměli vůbec nic. Soutěže se zúčastnila dívčí seniorská formace, párová formace a dívčí formace se sestavou s pompony. Konkurence byla veliká a přesto všechny 3 formace postoupily do finále a dokonce párová formace obsadila druhé místo. Umístění všech tří formací na těchto závodech se dá pokládat za velký úspěch.

Sokolská akademie 3.5.2007
Na akademii vystoupila většina členů oddílu. Na vystoupení bylo vidět spousta nedostatků a chyb také proto, že vystupovali i členové, kteří se pravidelně neúčastní tréninků a kazili to tak těm, kteří trénují pravidelně. Předvedení mohlo být lepší u všech, ale nedostatek soustředění a kázně způsobil své.

Mistrovství ČR, Mistrovství Prahy formací 13.5.2007
Tyto závody pořádal náš oddíl. Původně se mělo jednat jen o Mistrovství Prahy formací, ale protože pořadatel Mistrovství ČR pro kategorie C, B, DFJ a FJ odřekl pořádání soutěže, byli jsme požádáni, abychom obě soutěže spojili. Soutěž se konala ve sportovní hale na Lužinách a měla velmi dobrou úroveň. Z našeho oddílu se soutěže zúčastnily 3 páry kategorie C a Dívčí formace senior. Formace skončila sedmá, což se dalo očekávat vzhledem k malému počtu soutěžících děvčat. Umístění párů bylo opět nespravedlivé a bylo poznamenáno jinými zájmy poroty.

Brigáda 19.5.2007
Jako každý rok jsme se i v roce 2007 zúčastnili brigády při zvelebování okolí naší sokolovny. Účast byla až na tradiční výjimky kompletní, takže se udělalo spoustu práce. Následovalo příjemné posezení s opékáním klobás a počasí i v letošním roce nemělo chybu.

Soustředění oddílu  akrobatického RnR 2007
Soustředění oddílu akrobatického rokenrolu proběhlo v době od 17. – 24.8. 2007 v penzionu Houda Bouda na Božím Daru. Přes to, že se jednalo o ubytování sháněné narychlo po odřeknutí původního místa soustředění z důvodu rekonstrukce tělocvičny, podařilo se sehnat vynikající ubytování i velmi dobré zázemí pro trénink.  Ubytování v penzionu bylo super ( i když ani v tomto případě majitelka nebyla schopna zajistit tolik hektolitrů teplé vody, kolik by jí děvčata i pánové byli schopni vypotřebovat), stejně tak snídaně formou švédského stolu (šunka, salám, sýry, zelenina, marmeláda, jogurt, zrní apod.), který byl neustále doplňován podle velikosti hladu strávníků. V penzionu nám dělali i svačiny a druhé večeře a opravdu tentokrát hlad nikdo neměl. Z důvodu změny správce nám bohužel nemohli zajistit vaření obědů a večeří, ale zajistili nám je v místním hotelu Praha, a to za cenu, která byla původně domluvena pro penzion. I tady bylo jídlo kvalitní a chutně upravené. Jedinou nevýhodou bylo, že jsme si museli hradit nápoje k jídlu, protože to nebylo v ceně stravy, a ceny nápojů v hotelu byly poměrně vysoké.
Hotel Praha nám vyšel velmi vstříc co se týče možnosti tréninku a pronajal nám krásně zařízený velký sál pro trénink 3x denně a kromě toho jsme mohli využívat místní bazén s vířivkou a saunou, to vše za cenu 40,- Kč /hod/osoba. Bazén jsme měli k dispozici vždy po předchozí domluvě pouze pro nás, takže hoteloví hosté nebyli rušeni. Na základě požadavku otelu jsme zde absolvovali exhibiční vystoupení, které mělo velký úspěch, mezi diváky byli i zahraniční návštěvníci Božího Daru, takže reklama pro Sokol Jinonice byla mezinárodní. To, že se vystoupení líbilo, dokládá i skutečnost, že jsme byli následně požádáni pracovníky místního infocentra o dodání materiálů, aby se mohli chlubit, kdo u nich vystupoval.
Cena za pronájem sálu a bazén byla natolik výhodná, že jsme za oboje dohromady zaplatili méně než v předchozím roce za pronájem sokolovny v Janově.  
Tréninkový program začínal denně ráno rozcvičkou na blízkém fotbalovém hřišti, následovala snídaně a trénink v sále. Po obědě a krátkém poledním klidu jsme trénovali opět v sále až do 15,30 hod., kdy jsme odcházeli na svačinu. Po svačině následoval buď trénink venku či vycházka do blízkého okolí. Večeři, která byla v 18,30 hod. jsme stíhali vždy velmi těsně. Po krátkém odpočinku jsme od 20,00 do 21,30 hod opět trénovali v sále. Přibližně ve 21,45 hod. byla připravena druhá večeře a následoval ústup do koupelen a postelí. V úterý odpoledne jsme vynechali odpolední trénink v sále a uspořádali jsme tradiční orientační běh s mapou a buzolou. V letošním roce se všichni našli sami, nikoho jsme nemuseli hledat. Večer pak následovalo vyhodnocení a předání cen a diplomů. Pokud byli účastníci soustředění večer alespoň trochu schopní vnímat, pouštěli jsme jim ukázky ze závodů z předchozího období a rozebírali chyby, kterých se dopustili. Tréninkový program byl doplněn o dvě návštěvy bazénu, které jsme zařadili místo odpolední vycházky.
I když letošní soustředění bylo finančně náročnější než v předchozích letech, bylo asi nejlepší ze všech. Chování všech členů oddílu bylo naprosto bez problémů, takže při odjezdu nás všichni zvali k opětovné návštěvě, neboť prý takto vychované děti ještě neviděli.
Celkové náklady činily cca 89 tis. Kč, přičemž cca 60 tis. si hradili účastníci, 20 tis. poskytl Sokol (10 tis. z roku 2006, 10 tis. z roku 2007) a zbytek byl hrazen z prostředků oddílu.
Také doprava autobusem byla perfektní, přes to, že je to poměrně daleko, byla snaha přepravní firmy stanovit cenu příznivě nízko, takže za dopravu jsme zaplatili 13940,- Kč, což je méně než v předchozích letech.
Všichni účastnici byli spokojeni, i když jejich tělesné schránky dostaly zabrat (při zpáteční cestě nikdo nechtěl jít na WC, všichni spali).Soustředění bylo super a pokud to bude možné, chtěli bychom na Boží Dar jet příští rok znovu.

Vystoupení v Líbeznicích 8.9.2007
Po loňském úspěšném vystoupení nás obec Líbeznice opět pozvala společně s tanečním oddílem na své posvícení. Vystupovali jsme opět na náměstí , ale počasí nám nepřálo tolik jako v loňském roce. Naštěstí v okamžiku našeho vystoupení přestalo pršet, takže jsme to zvládli bez velké újmy na vzhledu i zdraví. Vystoupení se líbilo snad ještě víc než v předchozím roce.

Podzimní pohár Sokola Jinonice 13.10.2007
Podzimní pohár se v roce 2007 konal ve sportovní hale na Lužinách. Přes to, že je celkově v rámci republiky patrný značný pokles počtu závodníků, k nám se jich přihlásilo hodně. Naše dva páry kategorie C (Marek s Veronikou a Mirek s Álou) zatančili velmi dobře, ale hodnocení poroty tomu opět neodpovídalo. Formace se tentokrát závodů nezúčastnila, protože jsme připravovali novou choreografii na nadcházející sezónu.

Vánoční cena - Vlaštovka 15.12.2007
Stejně jako v předchozích letech jsme pořádali závěrečný závod sezóny – Vánoční cenu, závod typu Vlaštovka. Díky velké nemocnosti se odhlásilo hodně přihlášených závodníků, takže jsme celý závod zvládli ve velmi dobrém čase. Naše dva páry tančily dobře, obzvlášť Marek s Verčou, kteří se umístili na 3. místě a jejich akrobacie byly hodnoceny jako úplně nejlepší. Je škoda, že nemají stejně dobrý taneční projev, tam je ještě co zlepšovat. Náš druhý pár Mirek s Álou zatančili také dobře, zásadním problémem bylo však zaváhání po jedné z akrobacií (asi proto, že se jim výborně povedla), a tím výpadek z rytmu. Bohužel konečné umístění tomu odpovídalo.

Velká cena Sokola  15.3. 2008
Letošní Velké ceny Sokola se zúčastnila dívčí formace a 2 páry. Marek s Verčou zatančili velmi dobře a postoupili do semifinále. Tam pak nervozita udělala svoje a díky chybě skončili na 14. místě. Ale i tak je to velký úspěch. Mirek s Álou měli jako obvykle problém zatančit dobře na veřejnosti. Předvedení sestavy z tréninku bylo v nedohlednu, takže po zásluze skončili až na konci startovního pole. Dívčí seniorská formace zatančila celkem dobře, ale bylo zde spousta nepřesností a chyb, takže po zásluze skončila čtvrtá. Dokud se děvčata nenaučí dívat kolem sebe, nebude to lepší.

Jarní pohár Sokola Jinonice  5.4. 2008
Jarního poháru Sokola Jinonice se zúčastnilo celkem 46 tanečních formací, cca 460 závodníků a přibližně stejný počet diváků. Soutěžilo se ve 4 soutěžních kategoriích, rozdělených podle věku a žánru. Naše formace se všechny umístili velmi dobře. Seniorská dívčí formace skončila v kategorii Senior sportovní na 3. místě, párová formace ve stejné kategorii na 2. místě. Juniorská dívčí formace skončila na výborném druhém místě v kategorii Junior sportovní. Pro některá děvčata z této formace to bylo vůbec první veřejné vystoupení a zvládla to velmi dobře. I ostatní zástupci Sokola Jinonice (mimo oddíl akrobatického rokenrolu) se umístili velmi pěkně. Mladší žákyně se skladbou „Zavolejte“ skončily na 3. místě v kategorii Junior taneční, dorostenky se skladbou „Holky, do toho“ skončili na 6. místě v kategorii Senior taneční a taneční oddíl Jinotaj se skladbou „Polka“ skončil na 7. místě také v kategorii Senior taneční. Soutěž byla doprovázena problémy v oblasti dostupnosti toalet, zejména dámských, protože 2 ze 3 postupně vypověděly službu. Ale  všichni to brali statečně a nikdo si kupodivu nestěžoval. Porota hodnotila kriticky, ale díky bodovacímu systému vždy zvítězila formace, která měla největší úspěch. V divácké soutěži v kategorii „Taneční“ se diváci shodli s porotou, v kategorii „Sportovní“ vyhrála formace, která byla na 5. místě konečného pořadí.

Akademie Sokola Jinonice 24.4.2008
Na sokolské akademii zatančila jak mladší, tak starší formace a z párů Marek  s Verčou. Marek s Verčou zatančili dobře, s formacemi to už bylo horší, ale úplná ostuda to nebyla  Problémy dělá nesoustředěnost a spoléhání na to, že já to umím a nepotřebuji se starat o to, jak tančí ostatní.

MČR a Mistrovství Prahy formací  17.5.2008
Na MČR a Mistrovství Prahy formací tančila jak mladší formace Survivals, tak i starší Shadows. Mladší děvčata neudělala ostudu, zatančila docela dobře, ale na konkurenci to nestačilo. Zato seniorská formace ostudu udělala docela velkou. Všechno, co v tréninku už vypadalo docela dobře, najednou všichni zapomněli. Projevila se nesoustředěnost, zbytečné chyby, děvčata vypadala, jako že snad spolu vůbec netrénují, že se jedná o houf individualistek, které se náhodou sešly na společném vystoupení. Hodiny dřiny v tréninku byly zapomenuty.  Vrcholem bylo chování po závodě, kdy si jedna druhé navzájem vyčítali snad úplně všechno. Takové chování tady nikdy nebylo a nebude. Pokud by někdo měl pocit, že na takové chování má nárok, nemá v našem oddíle co dělat. Chyby dělaly všechny, někdo menší, někdo větší. Výsledný dojem – hrůza.

Vystoupení na Hopsa hejsa do Brandejsa 31.5. 2008
Na vystoupení do Brandýsa na festival jsme jeli v sobotu ráno. Protože jsme se o akci dozvěděli poměrně na poslední chvíli, bylo všechno komplikované již dříve dohodnutou odpolední brigádou. Cesta do Brandýsa linkovým autobusem byla dlouhá, ale nakonec jsme tam dojeli a našli cestu k lesu, kde se konal festival. Tady nás čekala jedna z pořadatelek a řekla nám, kdy a kde budeme vystupovat. Po menších problémech s hudbou jsme mohli začít tančit. Tančilo se na asfaltu, povrch nebyl moc rovný a byl plný kamínků. Proto jsme ještě narychlo upravovali sestavy, aby v těchto podmínkách šly zatančit. V programu se střídala starší formace s párem Mirek a Ála. Diváků nebylo mnoho, protože bylo teprve dopoledne, ale všem zúčastněným se vystoupení líbilo. Na další vystoupení odpoledne už jsme nemohli čekat, takže jsme odjeli autobusem zpět do Prahy.

Brigáda 31.5. 2008
Ve stejný den jako vystoupení v Brandýse se konala brigáda v sokolovně. Bylo obrovské horko, takže všichni byli zpocení, ale pracovali velmi zdatně. Udělalo se spousta práce a nakonec se všichni posilnili grilovaným masem a uzeninami.

Vystoupení na Garden Party ZŠ Tyršova 20.6. 2008
Na závěr školního roku se konala v ZŠ Tyršova Garden Party.  V programu se střídala dívčí formace a páry Marek s Verčou a Mirek s Álou. I když počet diváků nebyl nijak zvlášť velký, vystoupení se líbilo.

Mistrovství Prahy pro párové kategorie 21.6. 2008
Mistrovství Prahy se účastnily 2 páry kategorie C – Marek a Verča a Mirek a Ála. Marek z Verčou potvrdili stále se zlepšující kondici a obsadili velmi pěkné 11. místo. Mirek s Álou dostáli své závodní tradici, sestavu pokazili a skončili na 15. místě.

Letní sportovní soustředění Rokytnice nad Jizerou  15.-22.8.2008
Místo letního sportovního soustředění jsme už tradičně měnili na poslední chvíli. Původně dohodnuté soustředění na Božím Daru se nemohlo uskutečnit, neboť nám zrušili pronájem sálu a přes snahu místní radnice se řešení najít nepodařilo. V Rokytnici v penzionu Alpin nám vyšli vstříc, protože jim v tomto termínu vypadl sjednaný zájezd. Ubytování bylo sice skromnější, ale stačilo, teplá voda byla po celý den i večer. To, co chybělo na komfortu ubytování, nám vynahradili na jídle. Kuchař vařil výborně, porce byly obrovské, hlad neměl opravdu nikdo. Problémy byly s tělocvičnou, protože ředitel místní školy to dle svých slov spletl a tělocvičnu pronajal na stejnou dobu dvěma organizacím. Je pravda, že se vše snažil napravit, a tak jsme částečně trénovali v tělocvičně školy, částečně v jedné třídě a jídelně a částečně ve sportovní hale v Rokytnici, kde nám domluvil pronájem. Ani zde to však nebylo bez komplikací, a tak jsme jeden trénink absolvovali venku na tenisových kurtech. Zrovna nepršelo, tak jsme to zvládli. Protože jsme na soustředění dostali grant od MČ Praha 5, přijela nám kontrola, zda jsou prostředky řádně využity. Kontrola neshledala žádné závady, vše se jim moc líbilo. Terén v Rokytnici je natolik kopcovitý, že nedává moc prostoru k procházkám po rovině po náročném tréninku. Přes to jsme poznávat okolí chodili a nechyběl ani tradiční orientační běh.  Absolutními vítězi orientačního běhu se stali Marek s Luckou, kteří nejen že doběhli nejrychleji, ale měli i správné odpovědi.

Vystoupení v Líbeznicích 13.9.2008
I v letošním roce jsme dostali pozvání na vystoupení při příležitosti posvícení v Líbeznicích. I když počasí napřed vypadalo všelijak, na sobotní odpoledne se umoudřilo a bylo docela pěkně. Náměstí v Líbeznicích bylo plné a program, který jsme zde předvedli, měl úspěch. Kromě rokenrolu vystoupili i starší žákyně a taneční oddíl.

Mistrovství Evropy dívčích formací, Döbeln, SRN, 27.9.2008
Začátkem září nás kontaktoval technický ředitel ČSAR s tím, že se uvolnilo místo v nominaci na ME a zda nechceme jet, neboť jsme 1. náhradníci. S ničím takovým jsme nepočítali, neměli jsme hotovou sestavu, neměli jsme dresy, nebylo nic. Přes to jsme se pustili do příprav, tréninky v září probíhaly téměř denně, děvčata tomu věnovala opravdu hodně času a energie. Výsledek snažení vůbec nebyl špatný, do Döbeln jsme odjížděli s dobře natrénovanou sestavou, novými teplákovými soupravami a se zvědavostí, co nás čeká. Ubytování jsme měli zamlu0vené ve velmi pěkném penzionu Goldene Höhe v blízkém Waldheimu. V pátek večer se konaly prostorové zkoušky, měli jsme je naplánované až skoro na závěr celého zkouškového bloku, takže jsme to v pohodě stíhali. Organizace byla velmi dobrá, čas zkoušek byl odečítán na světelné tabuli, takže každý věděl, kolik času mu ještě zbývá. Po zkoušce jsme se jeli ubytovat. Ráno nás čekala výborná snídaně a cesta autobusem do haly. Přes to, že jsme byli na takovéto akci poprvé, slavnostní nástup jme zvládli lépe než ti, co se účastní pravidelně. Naše dívčí formace vedla reprezentaci ČR na slavnostním nástupu, což bylo pro děvčata velkým zážitkem. Pak začala vlastní soutěž. Nejprve tančily juniorské formace, na seniorky došlo až po poledni. Děvčata zatančila jak v základním, tak v opravném kole velmi dobře, nicméně na postup to nestačilo, a tak naše formace skončila na 17. místě. Důvodem byl i nižší počet tanečnic (12) oproti jiným formacím (většina 16). I když jsme nepostoupili do finále, byla to pro děvčata obrovská zkušenost a zážitek na celý život.

Podzimní pohár Sokola Jinonice   11.10.2008
Soutěže, kterou jsme pořádali, se zúčastnila jak dívčí formace, tak páry Marek s Verčou a Mirek s Álou. Počet závodníků nebyl příliš vysoký, děvčata se umístila na 3. místě, Marek s Verčou na 6. Závody proběhly bez problémů, účast diváků byla překvapivě vysoká s ohledem na počet startujících.

Letenský pohár 18.10.2008
Velkých mezinárodních závodů Letenský pohár se účastnila dívčí formace Shadows, která se umístila na 5. místě. Potřebovali bychom větší počet děvčat, abychom mohli postavit formaci na 16 dívek, a měli tak šanci na větší úspěch.

Přebor ČOS  15.11.2008
Přeboru ČOS se účastnila dívčí formace Shadows i oba páry kategorie C. Protože  jiná seniorská formace se soutěže nezúčastnila,  stala se děvčata poměrně bez problémů Přeborníkem ČOS pro rok 2008.  Marek s Verčou skončili tentokrát na 16.místě, Mirek s Álou dosáhli svého životního úspěchu, sestavu nezkazili a skončili na 13 místě.

Vystoupení ples SOŠ Drtinova 29.11.2008
Na plese Střední odborné školy Drtinova vystoupila dívčí formace Shadows. Vystoupení se líbilo, nikdo to nezkazil.

Vánoční cena- Vlaštovka  13.12.2008
Jako každý rok jsme pořádali závěrečnou soutěž sezóny – Vlaštovku. Dívčí formace měla nepovolený start vzhledem k nasbíranému počtu nominačních bodů, takže se soutěže účastnily pouze oba páry. Marek s Verčou zatančili velmi dobře  a soutěž v kategorii C vyhráli, Mirek s Álou pokazili, co mohli, a skončili na 7.místě.

Vystoupení na plese TJ Sokola Jinonice 7.2.2009
V sobotu 7.2.2009 se konal tradiční sokolský ples. Vystoupila zde dívčí formace, která zatančila sestavu, se kterou se zúčastnila Mistrovství Evropy a formace párová.

Velká cena Sokola 8.3.2009
Začátkem března se jako každý rok konala Velká cena Sokola v Praze – Hostivaři. Soutěže se účastnila pouze dívčí formace, protože kategorie C původně vůbec v soutěži neměla být a byla zařazena na poslední chvíli. Děvčata nezatančila špatně, ale stačilo to pouze na 4. místo.

Exhibiční vystoupení na Hlavním nádraží 9.3.2009 
U příležitosti charitativní akce se na Hlavním nádraží konal koncert kapely Petra Vondráčka a taneční rokenrolové vystoupení. Naše dívčí formace se zde prezentovala společně s páry z klubu TnT Silueta Praha.

Exhibiční vystoupení na Veletrhu fiktivních firem v Průmyslovém paláci 29.3.2009
Při příležitosti konání Veletrhu fiktivních firem vystoupila naše dívčí formace v rámci kulturního programu, který probíhal v rámci této akce.

Jarní pohár Sokola Jinonice 5.4.2009
Jako každý rok, tak i letos jsme počátkem dubna pořádali Jarní pohár. V letošním roce se přihlásil rekordní počet více než 70 tanečních formací všech žánrů. V rámci seniorské sportovní kategorie tančila i naše dívčí formace, která se umístila na výborném 2. místě. Soutěž byla moc pěkná, přes velký počet startujících vše výborně fungovalo.

Jarní cena TŠ Twist Říčany 12.4.2009
Doprava na tyto závody byla poznamenána dopravními problémy na cestě do Říčan, takže většina účastníků kategorie dívčích formací dorazila pozdě. Protože děvčata tančila až finále, trávili jsme slunečný den na místním fotbalovém hřišti. Dlouhý den se pak podepsal na málo energickém výkonu děvčat, takže naše formace skončila na 5. místě.

Exhibiční vystoupení v Uhlířských Janovicích 26.4. 2009
Při příležitosti kontraktačního jednání společnosti Bravo spojeného s charitativní akcí jsme byli pozváni opět s páry klubu TnT Silueta Praha na exhibiční vystoupení. Do Uhlířských Janovic nás zavezl speciální autobus s příjemným řidičem. Protože jsme měli spoustu času před několika vystoupeními, která nás čekala, využili jsme čas k tréninku na místním parkovišti. Po absolvování dohodnutých vystoupení jsme chtěli odjet domů, ale hlavní organizátor nás přesvědčil, abychom ještě zůstali a zatančili ještě alespoň jednou. Protože několik děvčat muselo odejet vlakem dříve, museli jsme sestavu předělat během chvilky na menší počet tanečnic. Vše se zdařilo, vystoupení mělo úspěch a konečně jsme mohli odjet autobusem zpět domů.

Exhibiční vystoupení na Marathon Sport Prague  7.5.2009  
Vystoupení na Marathon Sport Prague provázela řada zmatků. Do poslední chvíle jsme nevěděli, kdy a kde máme tančit. Nakonec jsme byli ve správný čas na správném místě, ale kdo chyběl, byli diváci. Organizátoři akce toto naprosto nezvládli. Děvčata zatančila jen pro pár přihlížejících, takže chyby v sestavě  naštěstí neměl kdo hodnotit.

Akademie Sokola Jinonice 14.5. 2009
Tradiční akademie se účastnila jak dívčí formace, tak 2 páry. Formace si poprvé veřejně zatančila novou sestavu a vypadalo to docela dobře. Na svém prvním vystoupení se také představili Patrik s Terezou a dopadlo to výborně. Společně s nimi zatančili Mirek s Álou a ani oni neudělali ostudu. Protože Verča se vzpamatovávala z mononukleozy, žádný další pár již netančil.

Mistrovství ČR a Mistrovství Prahy formací 16.5.2009 
Jako každý rok, tak i letos na jaře jsme pořádali Mistrovství ČR a Mistrovství Prahy formací. Poprvé v historii se této soutěže účastnila také seniorská párová formace, která přitáhla velké množství diváků. Naše děvčata netančila špatně, ale stačilo to pouze na 8. místo.

Hopsa hejsa do Brandejsa  23.5.2009
Po účasti na tomto festivalu v loňském roce jsme měli přislíbeny lepší podmínky, ale skutečnost byla jiná. Opět jsme se převlékali na trávě bez jakéhokoli zázemí, slibovaný stan opět nebyl. Vystoupení jsme měli dohromady s tanečním oddílem, takže jsme museli sladit vše tak, aby se všichni stačili převléknout. Oproti loňskému roku nám alespoň zajistili ohraničení prostoru pro vystoupení igelitovou páskou, aby diváci nemohli procházet přes taneční prostor během vystoupení. Když pomineme zmatek organizátorů kdy a s čím máme vystupovat, vystoupení se povedlo a divákům se líbilo.

Brigáda 24.5.2009
Pro letošní brigádu jsme měli krásné počasí a sešlo se nás opravdu hodně. Protože v sokolovně zároveň probíhala akce, nad kterou jsme měli dozor, museli jsme nejprve připravit sokolovnu a pak jsme se vrhli na úklid jejího okolí. Práci jsme zvládli brzo, a protože jsme museli počkat na ukončení akce v sokolovně, abychom ji uklidili, v klidu jsme poseděli u grilu a relaxovali jsme. Pak jsme ještě uklidili sokolovnu a naši bohulibou činnost jsme ukončili.

Pohár Města Náchoda 30.5.2009 
Do Náchoda jela závodit naše dívčí formace. Vyjížděli jsme brzy ráno, protože jsme museli být brzy dopoledne v Náchodě, i když jsme soutěžili až večer. Po zaprezentování jsme měli volno až do 19 hodin, ale protože pršelo a bylo zima, strávili jsme většinu času v místě konání soutěže v divadle Beránek. I přes tvrzení organizátorů, že bude parket větší, bylo málo místa i pro naši formaci, která netančila na plných 16 děvčat.  I když děvčata netančila špatně, stačilo to jen na 5. místo.

Pohár Vysočiny – Mistrovství ČR Jihlava 6.6.2009
Posledním závodem před prázdninami byl Pohár Vysočiny v Jihlavě. Pohyb po městě byl poznamenán akcí extrémistů, kvůli kterým měla místní policie manévry. I zde jsme měli poměrně dost času před vlastním závodem a ani zde nebylo jak strávit čas jinak než v šatně, protože hlediště v sále bylo hodně malé. Ani na těchto závodech nám nepřišlo rozhodování porotců úplně korektní, nicméně jsme se s 8. místem museli smířit.

Letní soustředění 22.-29.8.2009
Letní sportovní soustředění jsme v roce 2009 absolvovali v Harrachově. Tělocvična v místní škole byla výborná, totéž se už nedalo říct o ubytování a hlavně stravování v penzionu Eden. Počasí bylo docela chladné, takže na koupání nebylo ani pomyšlení. Všichni se věnovali tréninku natolik naplno, že v pátek jsme museli zařadit oddechový den s návštěvou místní sklárny a pivovaru a bobové dráhy. Týden jsme zpestřili také obvyklým orientačním během a výletem k Mumlavským vodopádům. Stejně jako v loňském roce jsme i letos měli kontrolu pracovníků Úřadu MČ Praha 5, která dopadla na výbornou.

Podzimní pohár Sokola Jinonice 24.10.2009
Stejně jako v předchozích letech jsme i v roce 2009 pořádali ve sportovní hale na Lužinách Podzimní pohár. Účast soutěžících byla nižší než v předchozích letech a navazovala na menší účast závodníků na předcházejících soutěžích v této sezóně. Z našich členů se soutěže zúčastnili pouze Marek s Veronikou, kteří se umístili na 5. místě. Dívčí formace na podzimních závodech nestartovala.

Vánoční cena Vlaštovka 12.12.2009
Vánoční cenou Vlaštovka uzavíral náš oddíl soutěžní sezónu 2009. Přes hrozbu chřipky se zúčastnil celkem slušný počet závodníků, z našeho oddílu nestartoval nikdo, protože Marek s Verčou byli příliš vysoko v nominačních tabulkách, takže měli start zakázaný a zbývající 2 páry se potýkaly s chorobami.

Charitativní koncert v hotelu Clarion 7.1.2010
Již potřetí jsme byli požádáni o exhibiční vystoupení u příležitosti charitativního koncertu  v historickém sále na Hlavním nádraží. Společně s oddílem Silueta Praha  naše dívčí seniorská formace zatančila svoji sestavu. I přes velmi malý prostor se sestava povedla a měla úspěch.

Zimní cena Sokola Jinonice 20.2.2010
V únoru jsme uspořádali 1.ročník Zimní ceny Sokola Jinonice, nesvazových závodů v akrobatickém rokenrolu. I když soutěž byla bojkotována ze strany technického ředitele svazu a tím i oddílu Silueta Praha (který se nezúčastnil), mezi závodníky našla velkou podporu. Celou akci podpořil jako porotce i předseda ČSAR.

Velká cena Sokola 27.3.2010
Každoročního prvního závodu v sezóně se zúčastnila jak naše dívčí seniorská formace, tak i pár Marek s Verčou. Poprvé v historii se v Česku konala zároveň soutěž malých dívčích formací. I když jsme se tuto informaci dozvěděli pozdě a na přípravu bylo málo času, soutěže se zúčastnila naše malá dívčí formace Free, která obsadila 4. místo. Toto umístění bylo velkým úspěchem, protože na prvních třech místech byly dvě formace ze Slovenska (zde tato kategorie je už delší dobu) a formace ze Sokola Pražského. V poli poražených zůstaly i děvčata ze Siluety Praha.

Taneční skupina roku - 1.kolo 3.4.2010
V letošním roce jsme se přihlásili do soutěže Taneční skupina roku. Protože jsme netušili, co je to za soutěž, nevěděli jsme, co od toho očekávat. Soutěž se konala v pěkné hale Sparty v Praze 8, ale přinesla nám zklamání. Nikoli umístěním (postoupili jsme do celostátního kola), ale obsahovým zaměřením. Cokoli bylo jiné než hip hop, nemělo u diváků šanci. Proto nás překvapilo, že jsme postoupili do dalšího kola.

Jarní pohár Sokola Jinonice 10.4.2010
I v letošním roce jsme pořádali Jarní pohár Sokola Jinonice. Za náš oddíl se soutěže zúčastnila seniorská dívčí formace a měla úspěch. V seniorské sportovní kategorii obsadila první místo. Soutěž byla silně obsazená, porota měla velmi těžkou práci vybrat v každé kategorii ty nejlepší.

Exhibiční vystoupení na Žofíně 16.4.2010
Vystoupení na plese Baráčníků jsme očekávali s napětím, protože se jednalo o úplně jinou skupinu diváků, než pro jaké obvykle vystupujeme. Vystoupení se konalo v malém i velkém sále a tančila dívčí i párová formace. Po počátečním údivu o co se jedná, bylo vystoupení přijato s nadšením.

Jarní cena TŠ Twist 17.4.2010
Každoroční závody v Říčanech měly i letos obvyklý průběh, dívčí formace se dostala na řadu až večer po celodenním čekání. Vzhledem k složení dívčích seniorských formací v ČR jsme výsledek očekávali a 5. místo nebylo překvapením.

Taneční skupina roku - 2.kolo 24.4.2010
Ani druhé kolo Taneční skupiny roku nás nepřesvědčilo o tom, že se této soutěže budeme ještě někdy účastnit. Časově náročná soutěž, které opět vládl hip hop. Do dalšího kola už jsme naštěstí nepostoupili.

Závody v Náchodě 8.5.2010
Závodů v Náchodě se účastnila naše dívčí seniorská formace a měl tančit i Marek s Verčou. Ta si ale poranila kotník a po příjezdu do Náchoda usoudila, že to nepůjde. Prostorovou zkoušku jsme měli hned ráno v 9 hodin a pak jsme měli volno až do večera. Navštívili jsme tedy místní zámek s medvědy i výbornou pizzerii s ještě výbornější česnečkou. Teprve po 19. hodině začala soutěž dívčích formací. Výsledek byl dle očekávání, opět 5.místo.

Akademie Sokola Jinonice 3.6.2010
Každoroční sokolská akademie pro nás letos znamenala generálku na Mistrovství ČR formací. Děvčata zde předvedla obě malé formace a docela se jim to podařilo. Poprvé se představila i naše přípravka z Roztok, kdy děti ukázaly, že i v malém věku mohou dělat rokenrol.

Mistrovství ČR formací 5.6.2010
I v letošním roce jsme pořádali Mistrovství ČR formací ve sportovní hale na Lužinách. Poprvé zde byla zastoupena i kategorie malých dívčích formací, která byla velmi pěkně obsazena. Naše děvčata soutěžila jak v kategorii malých dívčích formací, tak v kategorii dívčích seniorských formací. Obě malé formace postoupily do finále, formace Red Queens obsadila 7. místo a formace Free obsadila krásné druhé místo hned za formací ze Slovenska. Pokud by byl i v této kategorii zadáván titul mistra ČR, získala by ho naše dívčí formace. DFS Shadows obsadila podle očekávání 6. místo, takže úspěch v malých formacích byl pro děvčata obrovskou motivací.  

Tradiční jarní brigáda 13.6.2010
Vzhledem k velkému počtu soutěží v předchozích měsících jsme uspořádali jarní brigádu až počátkem června. Účast byla stoprocentní a udělalo se hodně práce. Brigádu jsme zakončili podvečerním posezením.

Letní soustředění v Jilemnici 21.-28.8.2010
Letošní letní soustředění jsme strávili v Jilemnici, kde nám poskytl možnost ubytování i pronájmu tělocvičny místní Sokol. Výhodou bylo, že v případě špatného počasí jsme nemuseli řešit přesun do tělocvičny a zpět. Ke zvýšení kondice všech účastníků přispělo i obrovské množství schodů, které jsme několikrát denně absolvovali. Chutné obědy a večeře nám připravovali v blízké restauraci, snídaně a svačiny jsme si zajišťovali vlastními silami. Tělocvična byla velká a čistá, na pokojích bylo sociální zařízení, v blízkosti byla pekárna s výborným pečivem. Jenom počasí mohlo být trochu lepší, ale i tak jsme zvládli tradiční orientační běh i několik výletů do blízkého okolí. Chyběl nám jen bazén, který sice byl jen přes ulici, ale právě ho rekonstruovali.

Exhibiční vystoupení v Líbeznicích 11.9.2010
V tomto roce jsme opět obdrželi pozvání, abychom vystoupili na tradičním Líbeznickém posvícení. Počasí se nakonec umoudřilo a obloha se vyjasnila. Naše dívčí formace i Marek s Verčou tak předvedli dobrý výkon, který velké množství přítomných diváků odměnilo potleskem.

Letenský pohár 9.10.2010
Tradiční soutěže se v letošním roce zúčastnila i formace z Ruska a ze Slovenska. Naše dívčí seniorská formace podle očekávání obsadila sedmé místo a získala potřebné nominační body.

Podzimní pohár Sokola Jinonice 16.10.2010
I v letošním roce jsme pořádali Podzimní pohár ve sportovní hale na Lužinách. Vzhledem k úpravě pravidel již nemohla naše děvčata soutěžit jak v kategorii DFS, tak v kategorii MDFS a protože jsme potřebovali získat nominační body, děvčata startovala pouze v kategorii DFS. Jako čestný zástupce párů startovali v kategorii C Marek s Verčou a odvedli standardní výkon. I naše DFS předvedla, co se od ní čekalo a výsledkem byla nominace na Mistrovství světa.

Mistrovství světa DFS ve Vídni 27.11.2010
Víc jak měsíc tvrdé dřiny jsme zakončili cestou na Mistrovství světa dívčích formací ve Vídni. Sestava na 12 děvčat  (oproti maximálně možným 16) neměla podle předpokladů moc šancí na úspěch. K údivu všech ale děvčata předvedla vynikající výkon, který porota ohodnotila postupem do čtvrtfinále. Vzhledem k tomu, jak skončily ostatní české formace, naše 19. místo ze 36 zúčastněných formací je vynikající umístění. Před námi byla pouze jedna formace s menším počtem děvčat než 16 a za sebou jsme nechali spoustu soupeřů, o kterých bychom si nemysleli, že je porazíme. Ostatní české formace, z nichž některé se už viděly na místě mistrů světa, skončily na 11., 9. 7. a 4. místě. Tato soutěž ukázala, že úroveň rokenrolu v Česku je hodně vysoká, ale že to, co preferují zdejší porotci, nemusí být ve světě až tak úspěšné.

RRC Domino

Exhibiční vystoupení na firemní akci společnosti Astrid 1.12.2010
Sněhová nadílka zkomplikovala zahájení celé akce, které se o víc jak hodinu zdrželo, než dorazili její účastníci. Akce se konala v restauraci Koliba, která je sice velmi příjemná, ale má na podlaze dlažbu a uprostřed sloupy.   Přes omezený prostor děvčata předvedla dvě malé formace a poděkovala tak za sponzorský dar poskytnutý touto formou.

Vánoční cena Vlaštovka 11.12.2010
Tradičním zakončením soutěžní sezóny byla Vánoční cena – Vlaštovka, která se konala v naší sokolovně. I přes velkou nemocnost a nepřízeň počasí dorazilo hodně závodníků i diváků a  celá akce měla i letos velký úspěch.

Exhibiční vystoupení v Hostivici 22.1.2011
Město Hostivice nás požádalo o exhibiční vystoupení při příležitosti celodenní kulturní akce, pořádané v místní sokolovně. I když jsme přes den zajišťovali v sokolovně plynylý průběh akce pro TŠ Blanky Vášové, zvládli jsme včas přesun do Hostivice. Děvčata zde předvedla jak velkou seniorskou formaci, tak i malou dívčí formaci. Kromě toho zatančili i Marek s Verčou. Vzhledem k tomu, že publikum bylo velmi náročné (naše vystoupení bylo součástí přehlídky rockových kapel),  bylo s podivem, že jsme sklidili velký potlesk.

Organizační zajištění pronájmu Sokolovny pro TŠ B.Vášové 22.1.2011
Jako každý rok i letos pořádala v naší sokolovně TŠ Blanky Vášové soutěž tanečních párů Hobby dance. Náš oddíl měl na starosti organizační zajištění této akce včetně zajištění občerstvení. Soutěž probíhala až do odpoledních hodin, a tak jsme měli co dělat, abychom stíhali vystoupení v Hostivici.

Ples Sokola Jinonice 5.2.2011
Již tradičně se v únoru konal v naší sokolovně ples. V rámci doprovodného programu vystoupila naše dívčí seniorská formace i malá dívčí formace, obě oslabené spoustou onemocnění a zranění. Nicméně děvčata předvedla dobrý výkon, který diváci odměnili potleskem.

Exhibiční vystoupení na firemní akci společnosti TUkas 12.2.2011
Profesionální agentura nás oslovila, zda bychom nevystoupili na akci k výročí založení společnosti Tukas. Akce se konala v jednom z autosalónů ve Štěrboholích, takže prostředí bylo poměrně netradiční. Dlaždicová podlaha hodně klouzala, nicméně jak pár Marek s Verčou, tak i MDFS Free zvládli vystoupení velmi dobře. Společně s námi zde vystupovali různí mistři světa, a to například v tanci se psem či v barmanských disciplínách. Vystoupení bylo jak přihlížejícími účastníky akce, tak samotnou agenturou hodnoceno velmi příznivě.

Zimní cena Sokola Jinonice 19.2.2011
V letošním roce jsme uspořádali druhý ročník Zimní ceny Sokola Jinonice, soutěže v akrobatickém rokenrolu, která nebyla pořádána pod záštitou ČSAR. I letos se projevilo, že rokenroloví odborníci nemusí vždy hodnotit výkony soutěžících stejně jako normální porotci, a že výsledky mohou dopadnout úplně jinak, pokud o nic nejde. Za náš oddíl se soutěže zúčastnila naše MDFS Free a obsadila druhé místo za formací Emotion ze Sokola Kampa Praha.

Jarní pohár Sokola Jinonice 9.4.2011
I v letošním roce jsme pořádali soutěž tanečních formací a pódiových skladeb Jarní pohár Sokola Jinonice. Soutěž  probíhala v pěti kategoriích rozdělených jednak podle věku a jednak podle žánru. Účast byla i letos hojná,  soutěže se účastnilo přes 300 závodníků. Naše děvčata soutěžila v kategorii Senior sportovní a tuto kategorii v poměrně silné konkurenci vyhrála.

Jarní cena TŠ Twist 16.4.2011
Hned následující sobotu po Jarním poháru se konala Jarní cena TŠ Twist.  Jako každý rok šatny téměř žádné, ale nakonec jsme se mohli uložit do šatny pořádajícího oddílu, takže jsme si měli alespoň kam dát věci. Soutěže jsme se účastnili s MDFS Free a vzhledem k velkému počtu přihlášených se tančilo základní i opravné kolo. V Říčanech jsme museli být poměrně brzy, pak jsme měli čas před základním kolem, který děvčata využila k vytvoření účesů. Ze základního kola jsme postupovali na 8. místě a z oprav se děvčatům povedlo postoupit na sedmém místě do finále.  Před finále jsme měli zase hodně volného času, který jsme využili k večeři v jedné z místních restaurací. Večerní finále pro nás skončilo úspěšných 6. místem.

MČR v Jihlavě 14.5.2011
Do Jihlavy se nám sice moc nechtělo, ale nakonec jsme se vydali malým autobusem, který nás dovezl  k jihlavské sportovní hale. Soutěž se nám nelíbila, nejen že výkon našich děvčat kvůli zdravotním problémům nebyl vynikající, ale ani rozhodování poroty neodpovídalo obecně předváděným výkonům. Do finále jsme nepostoupili, a tak jsme mohli po obědě v místní restauraci jet brzy domů.

Akademie Sokola Jinonice 31.5.2011
Již tradičně se koncem května konala Akademie Sokola Jinonice, kde jednotlivé oddíly předvedly ukázky své činnosti. Náš oddíl se zde prezentoval jednak vystoupením přípravky, kde společně vystoupily děti z Roztok i Jinonic, vystoupením dvou párů kategorie C a malé dívčí formace Free. Pro naše nejmladší členy z přípravky to bylo první společné vystoupení na veřejnosti. Dětem se povedlo a divákům se líbilo.

MČR formací v Praze 4.6.2011
Jako každý rok, tak i letos jsme pořádali Mistrovství ČR a Mistrovství Prahy formací. Účast v jednotlivých kategoriích nebyla příliš velká, a tak se kromě malých formací tančilo pouze finále. Soutěže se zúčastnila i naše MDFS Free, která po pěkném výkonu postoupila do finále a skončila na sedmém místě. Soutěž se vydařila, diváků přišlo hodně a záznam ze soutěže vysílala i ČT4.

Tradiční jarní brigáda 5.6.2011
Jarní brigáda i letos uzavřela cvičební rok. Na brigádě se sešli všichni členové oddílu s výjimkou členů přípravky, z nichž nedorazil ani jeden  a všichni dali přednost pobytu u bazénu či někde jinde. I tak se práce udělalo spousta a i letos jsme brigádu zakončili příjemným posezením s grilováním.

Letní sportovní soustředění 20.-27.8.2011
Po dobrých zkušenostech z minulého roku jsme se rozhodli uspořádat letní soustředění opět v Jilemnici. Tentokrát s námi jelo také hodně mladších členů, takže už jenom ubytování v nejvrchnějším patře sokolovny bylo náročné. Počasí bylo v tomto týdnu na rozdíl od zbytku prázdnin horké, a tak jsme mu museli přizpůsobit program. Do přírody jsme chodili ráno a naopak odpoledne jsme využívali alespoň částečného chladu sokolovny. V letošním roce jsme využili i místní bazén. Trochu problematické bylo stravování, protože majitel restaurace zapomněl, že zde budeme celý týden. Ale i to se podařilo zvládnout a soustředění proběhlo bez větších problémů.

Podzimní pohár Sokola Jinonice 15.10.2011
Podzimní pohár se letos konal netradičně v Berouně, protože hala na Lužinách nebyla chybou správce volná. Přes hektické stavy při přípravách změny místa konání vše dopadlo dobře, v Berouně nám vyšli vstříc, hala byla čistá a všem se závody líbily.

Exhibiční vystoupení na plese ve Velkých Přílepech 19.11.2011
Náš nejmladší pár Kačka Vrabcová a Martin Lédl si odbyl své první veřejné vystoupení na plese ve Velkých Přílepech, který se konal v rytmu rokenrolu. Vystoupení dopadlo dobře a Kačka s Martinem nasbírali první zkušenosti.

Exhibiční vystoupení pro Kizomba.cz 26.11.2011
Na exhibičním vystoupení na Vinohradech, které se uskutečnilo na žádost taneční školy Kizomba.cz, vystoupila naše seniorská dívčí formace. Večer s názvem „Candyman party“ byl tematicky laděn do 50.let a děvčata zatančila na rokenrolovou skladbu, která se k tématu hodila. Úspěch byl velký, neboť obecenstvo tvořili z velké části tanečníci, kteří výkon dovedli ocenit.

Vánoční cena Vlaštovka 3.12.2011
I v roce 2011 zakončoval náš oddíl závodní sezónu pořádáním poslední soutěže – Vánoční ceny Vlaštovka. I přes to, že v podzimní části soutěže startovalo na závodech poměrně málo soutěžících, na Vlaštovku jich přijelo hodně z celé republiky i ze Slovenska. Závodní premiéru si odbyli v kategorii Děti Martin s Kačkou a v kategorii C Denisa s Mirkem. Martin s Kačkou skončili na pěkném 10. místě (v základním i opravném kole byly chyby) a Denisa s Mirkem postoupili do finále, kde skončili na výborném 6. místě.

Ples Sokola Jinonice 25.2.2012
Na tradičním plese  Sokola Jinonice jsme měli hned několik vystoupení. Zahájili je naši nejmladší členové – Martin Lédl a Kateřina Vrabcová. Po nich absolvovali ukázky ze soutěžních sestav páry kategorie C – Marek s Verčou a Mirek s Denisou. Nakonec zatančila i naše MDFS Free.

Zimní cena Sokola Jinonice 3.3.2012
Tradicí se stala Zimní cena Sokola Jinonice, která se v roce 2012 konala již potřetí.  I tentokrát byl o nesvazový závod v akrobatickém rokenrolu velký zájem.  Z našeho oddílu se jako závodníci soutěže zúčastnili v kategorii Děti Martin s Kačkou a v kategorii C Marek s Verčou.

Dražice CUP 31.3.2012
Soutěže Dražice Cup se zúčastnil pouze dětský pár Martin Lédl a Kateřina Vrabcová.

Jarní pohár Sokola Jinonice 14.4.2012
V roce 2012 se konal již 10.ročník Jarního poháru Sokola Jinonice. Tradičně byl o účast v soutěži velký zájem, přihlásilo se celkem rekordních 65 tanečních formací a pódiových skladeb. Za náš oddíl se zúčastnila MDFS Free, která ve své kategorii obsadila 2.místo.

Jarní cena TŠ Twist 28.4.2012
Jako každý rok touto dobou jsme se zúčastnili soutěže v Říčanech, a to v kategorii Děti, kde tančili Martin s Kačkou, a v kategorii MDFS (formace Free). Martin s Kačkou se umístili na výborném 7. místě a MDFS Free obsadila 8. místo.

Mistrovství ČR a Mistrovství Prahy formací 19.5.2012
V letošním roce se konalo Mistrovství ČR a Mistrovství Prahy formací poprvé ve sportovní hale v Radotíně, protože hala na Lužinách byla obsazená. Hala je velmi pěkná, jenom hlediště je pro tyto akce poměrné malé.  Mistrovství republiky se zúčastnila naše MDFS Free, která postoupila do finále a skončila na 7. místě.

Jarní brigáda 20.5.2012
V sobotu 20.5. 2012 se konala tradiční jarní brigáda. V letošním roce se zúčastnili téměř všichni členové oddílu, i ti nejmladší. Výsledkem byla posekaná tráva a uklizené okolí sokolovny. Akce se zúčastnili aktivně i někteří rodiče, kterým tímto děkujeme za vydatnou pomoc. Brigáda byla zakončena tradičním posezením s grilováním.

Akademie Sokola Jinonice 24.5.2012
Na akademii vystoupili všichni členové oddílu se společnou skladbou. Samostatně pak vystoupila i MDFS a páry kategorie Děti a C.

Mistrovství Prahy pro páry 9.6.2012
Mistrovství Prahy pro páry se konalo v Praze na Slavii a zúčastnil se ho náš pár kategorie Děti Martin s Kačkou, kteří se umístili na výborném 3.místě.

Letní sportovní soustředění Zderaz 25.8.-1.9.2012
Letní soustředění se konalo v letošním roce v krásném prostředí Českomoravské vysočiny v malé vesničce Zderaz. Ubytování  v hotelu Renospond bylo velmi pěkné, strava neměla chybu. Jedinou nevýhodou byla poměrně velká vzdálenost do tělocvičny (kulturního domu), kterou nám za velmi výhodných podmínek pronajal místní  obecní úřad.  Počasí nám po většinu týdne přálo, takže jsme zvládli jak tradiční orientační běh, tak i koupání s táborákem. A protože se nám nevyhnul ani déšť, nechyběla ani přeprava do tělocvičny v autech (průměrná vytíženost jednoho normálního osobního auta 13 lidí).  Soustředění i letos přispělo nejen ke zdokonalení se v akrobatickém rokenrolu všech účastníků, ale i k utužení kolektivu.

Podzimní pohár Sokola Jinonice 13.10.2012
Osmý ročník Podzimního poháru Sokola Jinonice se konal jako první závod po prázdninách a opět ve sportovní hale v Radotíně. Soutěž mírně zkomplikovaly volby, které se v hale zároveň konaly, ale vše se podařilo zvládnout. Z našeho oddílu se soutěže zúčastnili v kategorii Děti Martin s Kačkou, probojovali se do finále, kde skončili na 7. místě.

Letenský pohár 20.10.2012
Mezinárodní soutěže v akrobatickém rokenrolu, která se konala v hale Sparty na Podvinném mlýně, se za náš oddíl zúčastnili Martin s Kačkou v kategorii Děti. V silné konkurenci se nakonec umístili na 16. místě.

Žižkovský pohár 3.11.2012
I v letošním roce se konal Žižkovský pohár, kterého se zúčastnili v kategorii Děti Martin s Kačkou a umístili se na 6.místě.

Vánoční cena Vlaštovka 8.12.2012
Jako tradiční poslední soutěž roku jsme pořádali i letošní Vánoční cenu – Vlaštovku. Poprvé si start v kategorii Děti vyzkoušeli Jakub Vrabec a Zuzka Lédlová a  v kategorii Žáci Martin s Kačkou. Čest starších párů hájili Mirek s Denisou. I když se nepředpokládal žádný velký úspěch, výsledky soutěže velmi mile překvapily. V kategorii Děti v konkurenci 11 párů skončili Kuba se Zuzkou na výborném 6. místě a Martin s Kačkou na 7.místě v kategorii Žáci z 15 soutěžících. Velkým překvapením pro všechny bylo vítězství Mirka a Denisy v kategorii C, neboť tři páry v této kategorii získaly trestné body kvůli nepovoleným prvkům v sestavách. I když někteří diváci neunesli takové pořadí soutěže a projevovali se vysloveně nesportovně a nevhodně, jejich vítězství bylo díky dodržování pravidel zasloužené. Obdiv patří odbornému dozoru, který se nebál trvat na dodržování pravidel.

 

RRC Dominowww.weblight.cz© 2017 RRC Domino
Jste . návštěvník této stránky.
Právě teď online: