AKCE 2012

8.12.2012

Vánoční cena Vlaštovka

Ples Sokola Jinonice 25.2.2012
Na tradičním plese  Sokola Jinonice jsme měli hned několik vystoupení. Zahájili je naši nejmladší členové – Martin Lédl a Kateřina Vrabcová. Po nich absolvovali ukázky ze soutěžních sestav páry kategorie C – Marek s Verčou a Mirek s Denisou. Nakonec zatančila i naše MDFS Free.

Zimní cena Sokola Jinonice 3.3.2012
Tradicí se stala Zimní cena Sokola Jinonice, která se v roce 2012 konala již potřetí.  I tentokrát byl o nesvazový závod v akrobatickém rokenrolu velký zájem.  Z našeho oddílu se jako závodníci soutěže zúčastnili v kategorii Děti Martin s Kačkou a v kategorii C Marek s Verčou.

Dražice CUP 31.3.2012
Soutěže Dražice Cup se zúčastnil pouze dětský pár Martin Lédl a Kateřina Vrabcová.

Jarní pohár Sokola Jinonice 14.4.2012
V roce 2012 se konal již 10.ročník Jarního poháru Sokola Jinonice. Tradičně byl o účast v soutěži velký zájem, přihlásilo se celkem rekordních 65 tanečních formací a pódiových skladeb. Za náš oddíl se zúčastnila MDFS Free, která ve své kategorii obsadila 2.místo.

Jarní cena TŠ Twist 28.4.2012
Jako každý rok touto dobou jsme se zúčastnili soutěže v Říčanech, a to v kategorii Děti, kde tančili Martin s Kačkou, a v kategorii MDFS (formace Free). Martin s Kačkou se umístili na výborném 7. místě a MDFS Free obsadila 8. místo.

Mistrovství ČR a Mistrovství Prahy formací 19.5.2012
V letošním roce se konalo Mistrovství ČR a Mistrovství Prahy formací poprvé ve sportovní hale v Radotíně, protože hala na Lužinách byla obsazená. Hala je velmi pěkná, jenom hlediště je pro tyto akce poměrné malé.  Mistrovství republiky se zúčastnila naše MDFS Free, která postoupila do finále a skončila na 7. místě.

Jarní brigáda 20.5.2012
V sobotu 20.5. 2012 se konala tradiční jarní brigáda. V letošním roce se zúčastnili téměř všichni členové oddílu, i ti nejmladší. Výsledkem byla posekaná tráva a uklizené okolí sokolovny. Akce se zúčastnili aktivně i někteří rodiče, kterým tímto děkujeme za vydatnou pomoc. Brigáda byla zakončena tradičním posezením s grilováním.

Akademie Sokola Jinonice 24.5.2012
Na akademii vystoupili všichni členové oddílu se společnou skladbou. Samostatně pak vystoupila i MDFS a páry kategorie Děti a C.

Mistrovství Prahy pro páry 9.6.2012
Mistrovství Prahy pro páry se konalo v Praze na Slavii a zúčastnil se ho náš pár kategorie Děti Martin s Kačkou, kteří se umístili na výborném 3.místě.

Letní sportovní soustředění Zderaz 25.8.-1.9.2012
Letní soustředění se konalo v letošním roce v krásném prostředí Českomoravské vysočiny v malé vesničce Zderaz. Ubytování  v hotelu Renospond bylo velmi pěkné, strava neměla chybu. Jedinou nevýhodou byla poměrně velká vzdálenost do tělocvičny (kulturního domu), kterou nám za velmi výhodných podmínek pronajal místní  obecní úřad.  Počasí nám po většinu týdne přálo, takže jsme zvládli jak tradiční orientační běh, tak i koupání s táborákem. A protože se nám nevyhnul ani déšť, nechyběla ani přeprava do tělocvičny v autech (průměrná vytíženost jednoho normálního osobního auta 13 lidí).  Soustředění i letos přispělo nejen ke zdokonalení se v akrobatickém rokenrolu všech účastníků, ale i k utužení kolektivu.

Podzimní pohár Sokola Jinonice 13.10.2012
Osmý ročník Podzimního poháru Sokola Jinonice se konal jako první závod po prázdninách a opět ve sportovní hale v Radotíně. Soutěž mírně zkomplikovaly volby, které se v hale zároveň konaly, ale vše se podařilo zvládnout. Z našeho oddílu se soutěže zúčastnili v kategorii Děti Martin s Kačkou, probojovali se do finále, kde skončili na 7. místě.

Letenský pohár 20.10.2012
Mezinárodní soutěže v akrobatickém rokenrolu, která se konala v hale Sparty na Podvinném mlýně, se za náš oddíl zúčastnili Martin s Kačkou v kategorii Děti. V silné konkurenci se nakonec umístili na 16. místě.

Žižkovský pohár 3.11.2012
I v letošním roce se konal Žižkovský pohár, kterého se zúčastnili v kategorii Děti Martin s Kačkou a umístili se na 6.místě.

Vánoční cena Vlaštovka 8.12.2012
Jako tradiční poslední soutěž roku jsme pořádali i letošní Vánoční cenu – Vlaštovku. Poprvé si start v kategorii Děti vyzkoušeli Jakub Vrabec a Zuzka Lédlová a  v kategorii Žáci Martin s Kačkou. Čest starších párů hájili Mirek s Denisou. I když se nepředpokládal žádný velký úspěch, výsledky soutěže velmi mile překvapily. V kategorii Děti v konkurenci 11 párů skončili Kuba se Zuzkou na výborném 6. místě a Martin s Kačkou na 7.místě v kategorii Žáci z 15 soutěžících. Velkým překvapením pro všechny bylo vítězství Mirka a Denisy v kategorii C, neboť tři páry v této kategorii získaly trestné body kvůli nepovoleným prvkům v sestavách. I když někteří diváci neunesli takové pořadí soutěže a projevovali se vysloveně nesportovně a nevhodně, jejich vítězství bylo díky dodržování pravidel zasloužené. Obdiv patří odbornému dozoru, který se nebál trvat na dodržování pravidel.