Historie našeho oddílu:

Vznik našeho oddílu se datuje do roku 2001. Začátky byly skromné: jen 5 dívek a 1 chlapec, který však dlouho nevydržel. Nevydržely ani všechny zakládající členky, ale postupně se počet členů začal zvyšovat. Závodní činnost zahájil oddíl v roce 2003 s jednou dívčí formací. V roce 2010 jsme rozšířili svou působnost i na Roztoky u Prahy, kde prozatím probíhají každé pondělí tréninky přípravky. Kromě účasti na závodech jezdíme každoročně na letní soustředění, pořádáme různé akce včetně závodů v akrobatickém rokenrolu a soutěží v pódiových skladbách. Několikrát jsme byli ve švýcarském Luzernu na exhibičním vystoupení při mezinárodní volejbalové soutěži Sokol Cup Luzern.

Kromě dívčích formací a přípravky pro děti do třinácti let máme také páry, a to páry kategorie C.  Kromě toho, že každý pár tančí samostatně, tančí také společně v párové formaci, která se účastní především exhibičních vystoupení.

Naši členové absolvují každoročně cca 15 závodů a vystoupení. Mezi naše největší úspěchy patří účast dívčí formace na Mistrovství Evropy v německém Döbelnu, 19.místo na Mistrovství světa DFS ve Vídni, 12. místo páru Richard Burgr a Lenka Kočová na Mistrovství ČR, 1. místo páru Marek Maška a Veronika Kandusová na soutěži Vlaštovka, dvakrát získaný titul Přeborník ČOS pro dívčí formaci, několik pohárů ze soutěží v pódiových skladbách a v neposlední řadě i 2.místo na Mistrovství Prahy pro malou dívčí formaci.

V současné době máme po odchodu některých dlouholetých členek (odešly na jinou školu a sport pro ně tím okamžikem skončil) celkem okolo 45ti členů. Věkově je to však velmi nesourodý celek – od 5ti do 30ti let. Jsme oddíl s poměrně malou členskou základnou, ale narozdíl od mnoha jiných oddílů se můžeme pochlubit přátelskou atmosférou. Zkrátka jsme parta lidí, kteří tento sport dělají pro radost. Pokud má někdo zájem si rokenrol zkusit, může klidně přijít, dáme šanci každému. To, jestli vydrží, záleží jen na něm, a to se ukáže až časem...