HISTORIE NAŠEHO ODDÍLU

Vznik našeho oddílu se datuje do roku 2001. Začátky byly skromné: jen 5 dívek a 1 chlapec, který však dlouho nevydržel. Nevydržely ani všechny zakládající členky, ale postupně se počet členů začal zvyšovat. Závodní činnost zahájil oddíl v roce 2003 s jednou dívčí formací. V roce 2010 jsme rozšířili svou působnost i na Roztoky u Prahy, kde probíhaly tréninky přípravky. V posledních letech trénujeme kromě Jinonic také v Bratronicích. Kromě účasti na závodech jezdíme každoročně na letní soustředění a pořádáme různé akce včetně závodů v akrobatickém rokenrolu a soutěží v pódiových skladbách. Několikrát jsme byli ve švýcarském Luzernu na exhibičním vystoupení při mezinárodní volejbalové soutěži Sokol Cup Luzern.

Kromě dívčích formací a přípravky pro děti máme také páry, a to páry kategorie děti, žáci, junioři a C.  Kromě toho, že každý pár tančí samostatně, tančí také společně v párové formaci, se kterou se pravidelně účastníme Mistrovství světa.

Naši členové absolvují každoročně cca 15 závodů a vystoupení. Mezi naše největší úspěchy patří 19.místo na Mistrovství světa DFS ve Vídni, dvakrát získaný titul Přeborník ČOS pro dívčí formaci, 14.místo párové formace na Mistrovství světa v Německu, mnoho pohárů ze soutěží v pódiových skladbách a v neposlední řadě i 2.místo na Mistrovství Prahy pro malou dívčí formaci.

V současné době máme celkem okolo 40ti členů. Věkově je to však velmi nesourodý celek – od 5ti do 30ti let. Jsme oddíl s poměrně malou členskou základnou, ale narozdíl od mnoha jiných oddílů se můžeme pochlubit přátelskou atmosférou. Zkrátka jsme parta lidí, kteří tento sport dělají pro radost. Pokud má někdo zájem si rokenrol zkusit, může klidně přijít, dáme šanci každému. To, jestli vydrží, záleží jen na něm, a to se ukáže až časem...